Materace

Pianka termoelastyczna VISCO

Zmieniająca swoje właściwości sprężyste oraz kształt pod wpływem temperatury ciała. Zastosowanie pianki VISCO jako górnej warstwy sprawia że materac: perfekcyjnie dostosowuje się do kształtu ciała oraz zapewnia idealne ułożenie i podparcie ciała, Redukuje naciski na całej powierzchni ciała. Przynosi ulgę dla kręgosłupa, szyi, bioder i kończyn, Zmniejsza napięcie mięśni i nerwów, a także nie uciska naczyń krwionośnych (ulepsza krążenie krwi),
Zapewnia bardzo dobrą jakość odpoczynku oraz komfort snu – co pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

7-stref twardości

Najbardziej optymalnym, bo najlepiej dostosowanym do anatomicznej budowy człowieka jest materac siedmiostrefowy, w którym wzrasta elastyczność punktowa wkładu i materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała stabilizując układ kręgosłupowo- kostny człowieka w jednym poziomie.

Pianka wysokoelastyczna HR

Jest to pianka, która posiada w swojej strukturze miliony komórek (małych otworków), jest przewiewna dzięki czemu zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu – co stanowi skuteczną zaporę dla rozwoju wszelkiego rodzaju pleśni i grzybów.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych materacach? Wejdź na www.materacezygadlo.pl

Pianka z LATEKSU

Posiada regularne otwory wentylacyjne, co umożliwia swobodną cyrkulacje powietrza, a co za tym idzie, właściwą gospodarkę wodną organizmu. Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością, jednocześnie nie odkształca się trwale i zachowuje swoją pierwotną formę. Pianka lateksowa jest materiałem bardzo wytrwałym o szerokiej tolerancji wagowej – jest wykorzystywana w materacach anty-odleżynowych. Jednym z surowców do produkcji lateksu jest mleczko pochodzące z drzewa kauczukowego.

Mata kokosowa

Zrobiona jest z włókien naturalnego koksu. Zwiększa wewnętrzną wentylację materaca i wpływa korzystnie na prawidłowe podparcie kręgosłupa podczas snu. Mata kokosowa jest doskonałym izolatorem pola magnetycznego i cieków wodnych.